تعرفه طراحی سایت بر اساس خواسته های مشتری و امکاناتی که در نظر دارد، متفاوت می‌باشد. البته نوع کد نویسی و زمانی که برای راه‌اندازی وب‌سایت نیز صرف می‌شود، بر قیمت طراحی سایت حرفه ای اثر گذار است.

با در نظر گرفتن موارد گفته شده نتیجه می‌شود که هزینه طراحی و راه‌اندازی یک سایت حرفه ای توسط شرکت های مختلف می بایست ثابت و یا حتی نزدیک به هم باشد ولی در بازار به این صورت نیست و حتی شاهد تفاوت قیمت های بسیار چشمگیر هستیم.

دلیل این موضوع مربوط به عواملی می‌شود که جدا از موارد بالا است مانند: زبان برنامه نویسی مورد استفاده و یا انجام خدمات اضافی مانند ارائه هاست.

هزینه طراحی سایت حرفه ای

سوالی که باید از خود بپرسیم این است که، منظور از سایت حرفه‌ای چیست؟ یا اگر دقیق تر بگوییم از یک سایت حرفه ای چه انتظاراتی می‌رود؟

برای مثال برای یک سایت فروشگاهی، اغلب امکاناتی مانند: چند فروشندگی، پنل کاربری، قابلیت پرداخت آنلاین، مقایسه چند محصول با یک دیگر و… در نظر گرفته می شود در حالی که ممکن است فردی علاوه بر موارد بالا امکانات دیگری را نیز طلب کند. مانند: زمانی که کسی برای اولین بار از سایت خرید می‌کند، 10 درصد تخفیف برای خرید های بعدی برایش منظور شود.

این امکان شاید در نگاه اول ساده به نظر آید ولی در دنیای برنامه نویسی نیاز به شاید چندین هزار کد باشد تا در شرایط مختلف درست عمل کند. بنابراین قیمت طراحی سایت حرفه ، به امکاناتی که شما طلب می‌کنید وابسته است.

مورد دوم در رابطه با تعرفه طراحی سایت، زبان یا CMS مورد استفاده است. امروزه زبان های مختلفی به بازار وارد شده است که بسیار هم سبک و سریع اجرا می‌شوند. مانند فریم ورک “ری اکت” یکی از این موارد است.

هزینه طراحی سایت چند زبانه

قیمت چند زبانه کردن یک وبسایت بسته به تعداد زبان درخواستی و نوع زبان متفاوت می باشد. اما در حالت کلی برای یک وبسایت ، مبلغ 30 درصد از قرارداد به منظور اضافه کردن یک زبان به سایت ، بر مبلغ کل اضافه می گردد.

سایت های حرفه ای اغلب از چندین زبان متفاوت پشتیبانی می‌کنند و سایت هایی که دارای چند زبان هستند برای گوگل و دیگر موتور های جستجوگر نیز ارزشمند اند.

در مواردی ممکن است چند زبانه کردن سایت ، خوشایند نباشد. برای مثال تجربه‌ی کاربری در ایران و آمریکا بسیار متفاوت می‌باشد و گواه این موضوع هم ظاهر سایت ها است. پس اگر چند زبانه بودن را برای سایت خود در نظر گرفته اید ، برای داشتن سایت حرفه ای باید طراحی سایت به گونه ای باشد که هر دو قشر از مردم به تجربه کاربری مطلوبی دست پیدا کنند.

عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت

عوامل بسیار زیادی بر روی قیمت طراحی وبسایت تاثیر گذار می‌باشد. این قیمت ها از 50 هزار تومان تا 100 میلیون تومان متفاوت است که اختلاف تعرفه واقعا غیر منطقی می باشد اما حقیقت دارد. شما می توانید با خرید یک قالب ساده وردپرسی با 50 هزار تومان صاحب سایت شوید.

اما آیا واقعا ارزشی که بر روی کسب و کار خود می گذارید همین قدر می باشد؟ پس عوامل موثر بر هزینه طراحی وب‌سایت حرفه ای به این صورت است:

  1. زبان برنامه نویسی
  2. نوع وب سایت
  3. امکانات درخواستی
  4. برند کسب و کار
  5. تعداد هندلینگ مخاطب به طور همزمان
  6. پشتیبانی بعد از راه‌اندازی وب‌سایت
  7. امنیت سایت
  8. و…

تعرفه طراحی سایت لایو دیزاین

تعرفه طراحی سایت حرفه ای توسط شرکت لایو دیزاین، همانند موارد گفته شده متغیر می‌باشد. نوع سایت، حوزه فعالیت، بازار هدف، امکانات درخواستی و … از عوامل موثر بر تعرفه راه‌اندازی سایت حرفه ای توسط لایو دیزاین است. در زیر جدول قیمت طراحی سایت آورده شده است.